Powierz realizację swojego projektu doświadczonej i profesjonalnej firmie!
Pozyskuj własną energię elektryczną ze słońca dzięki instalacjom fotowoltaicznym.
Zajmujemy się montażem paneli fotowoltaicznych na dachach budynków lub przy gruncie, są montowane w najbardziej nasłonecznionym miejscu. Dostępne na rynku elementy dzieli się ze względu na budowę na panele monokrystaliczne oraz polikrystaliczne. Drugim istotnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest inwerter, zwany też falownikiem. Służy on do przekształcania prądu stałego w prąd zmienny, który wykorzystuje się do zasilania urządzeń elektrycznych. Inwerter nie wymaga montażu w nasłonecznionych punktach. Najczęściej instaluje się go w mało widocznych, ale dobrze zabezpieczonych przed wilgocią i wentylowanych miejscach. W zależności od zalecenia projektanta instalacji wybór pada najczęściej na garaż lub piwnicę.
Oferowane przez nas rozwiązania pozwolą uniezależnić się od podwyżek cen prądu i cieszyć się niskimi rachunkami. Początkowe koszty inwestycji mogą zwrócić się już w ciągu kilku lat aktywnego użytkowania naszych instalacji fotowoltaicznych.
Instalacja fotowoltaiczna to nie tylko panele-to tak naprawdę odpowiednie elementy połączone tak, aby tworzyły spójną i bezpieczną całość. Do tego właśnie potrzebna niezbędna jest odpowiednia wiedza i doświadczenie.
Działamy na terenie całego województwa małopolskiego (m.in. Kraków, okolice Krakowa, Myślenice, Dobczyce, Gdów, Limanowa, Nowy Targ, Zakopane, Skawina, Wadowice, Andrychów, Kęty, Krzeszowice, Proszowice, Olkusz, Trzebinia, Wolbrom, Bochnia, Brzesko, Tarnów, Nowy Sącz). Świadczymy również usługi dla Klientów na terenie całej Polski. Dojedziemy, doradzimy i zrobimy!
Nasze przykładowe realizacje w zakresie fotowoltaiki
Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
Piorunochrony nie przyciągają piorunów, lecz im przeciwdziałają! Ten wynalazek Benjamina Franklina z 1752 roku stał się stałym elementem ochrony budynków przed groźnymi wyładowaniami atmosferycznymi. Dzięki podstawowym prawom elektrostatyki, strzeże naszego bezpieczeństwa w trakcie burz, których intensywność z roku na rok jest niestety coraz większa.
Piorunochron pełni podwójną rolę. Po pierwsze, pozwala obniżyć różnicę potencjałów między chmurą, a chronionym obiektem, powodując zjawisko jonizacji powietrza i neutralizację ładunku w chmurze. A gdy to nie wystarczy i do wyładowania jednak dojdzie, piorunochron zapewnia bezpieczne odpłynięcie ładunków z budynków/obiektów do ziemi.
Uderzający w budynek piorun może wytwarzać prąd o gigantycznym natężeniu. Sytuacja ta, niesie za sobą olbrzymie niebezpieczeństwo dla ludzi, stanowi ona także realne zagrożenie dla elektroniki każdego obiektu. Brak ochrony odgromowej i przepięciowej to duże ryzyko w obecnych czasach - nie chodzi tylko o duże straty finansowe, jakie spowodować może uderzenie pioruna, ale przede wszystkim, o możliwie jak najskuteczniejsze zabezpieczenie w tej sytuacji życia i zdrowia rodziny, klientów czy współpracowników.
Nasz zakres prac zawiera kompleksowe projektowanie jak i wykonawstwo dla instalacji odgromowych:
🗲 Uziomy pionowe wykonane z pręta stalowego ocynk ogniowy lub miedzianego. Głębokość uziomów pionowych zależy od rodzaju gruntu oraz od pożądanego i granicznego pomiaru.
🗲 Montaż zwodów pionowych (przewód odgromowy aluminiowy AlMgSO3). Zwody pionowe mogą być umieszczone w rurze izolacyjnej UV pogrubionej, niepalnej. Zwody przy rynnach dopasowywane są pod kolor rynny. Zwody na dachu dopasowywane są pod kolor dachu. Istnieje możliwość zamówienia w kolorze standardowego drutu odgromowego.
🗲 Łączenie przewodów odgromowych za pomocą wielorakich złączy - uniwersalnych, mostkowych, krzyżowych, rynnowych, masztowych, kontrolnych ze stali ocynkowanej, stali nierdzewnej, aluminium lub miedzi.
🗲 Kolejnym etapem jest pomiar instalacji odgromowej w w celu zbadania, czy odgrom spełnia odpowiednie normy ochronne.